poniedziałek, 21 marca 2016

Rutyna to CHOROBA XXI wieku?


Godzina 7. Próbuję jakoś wygramolić się z łóżka i zaczynam nowy dzień.. Znowu.. Przede mną kilka godzin w szkole, obiad, jakaś rozrywka: książka, film lub kolejny odcinek mojego ulubionego serialu. To już nie jest ważne. Ważne jest to, że czynności, które często zdarza się nam powtarzać, powoli wciągają nas w rutynę. Spytasz się, czym ona jest? Dobrze. Spróbuję jakoś to Tobie wytłumaczyć..


Wyobraź sobie, że nie za bardzo zdajesz sobie sprawy z tego, co robisz, jesteś lekko przytłumiony, robisz to, co z góry masz ustalone, rzeczy, które robisz każdego dnia, w kółko, bez przerwy, tak samo.. Stajesz się więźniem rutyny, której zależy właśnie, żebyś tak robił. Temu podstępnemu zwierzowi zależy na tym, żeby czas przelatywał Tobie przez palce, abyś z dnia na dzień żył ot tak, po prostu bez marzeń, celów i postanowień.


Mamy XXI wiek. Rutyna, czyli choroba cywilizacyjna, która powoli, ale bardzo mądrze wysysa z nas szczęście. Pomyślałeś życie? Nie.. Rutyna chce, abyśmy żyli, nawet bardzo długo.. Zaciera ręce z zadowolenia tylko wtedy, gdy zobaczy, że zamieniamy się w puste w środku, szare istoty bez duszy, które robią to, co muszą, nie co chcą i pragną.


Pomyślisz, jak wygrać z rutyną? Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Znajdź w sobie pasję, hobby, zainteresuj się czymś, a zobaczysz, że rutyna będzie miała problemy, aby włączyć Ciebie do swoich szeregów niespełnionych, pustych ludzi. Może przyjdzie taki dzień, że staniesz oko w oko z rutyną i powiesz jej tylko: NIE DAM CI SIĘ.

Tego Tobie życzę!2 komentarze :

  1. Świetny post :) Zgadzam się z tobą, rutyna wzięła górę nad naszym życiem. Staliśmy się jej więźniami.. :/

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniały post! Zgadzam się, rutyna jest czymś strasznym. Najgorsze jest to, że większość z nas nic z tym nie robi, ponad to w większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy z jej obecności. To trochę jak bumerang, odpychamy ją od siebie, a ona zawsze wraca. Warto dlatego żyć nieco chaotycznie i wprowadzać zmiany, żeby nie paść właśnie ofiarą rutyny.
    Poznrawiam,
    www.wiki-ng.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń